Prof. Dr. Sami TEKTEPE

Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..

Prof. Dr. Sami TEKTEPE

20 Yılı aşkın Tecrübe..

Hakkımızda

1981 yılında Amasya Merzifon’da doğdu. 1999 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Stajı, Askeri hastanelerde Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 2007 yılında Kocaeli Üniversitesinde göreve başladı. Kocaeli Üniversitesi'nde Doçent (2011) oldu.

 

Şu anda Türkiye'nin önde gelen Üniversitelerinden biri olan İstanbul Tekstil Üniversitesi'nde Tıp Fakültesinde derslerini vermeye devam etmektedir.

 

12'si uluslararası olmak üzere 60'ın üzerinde yayını vardır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Infertilite

Bir çiftin bir yıl süreyle herhangi bir korunma yöntemine başvurmaksızın gebelik elde edememesi durumu ''infertilite'' olarak adlandırılır. Çiftlerin yaklaşık % 15'inde ise herhangi bir neden saptanamamaktadır. Bu duruma idiopatik infertilite (açıklanamayan kısırlık) denmektedir.

Kadın Sağlığı

Mevsim olarak tam da hastalık mevsimindeyiz. Hastalığa yakalanmamak için yapmanız gerekenleri bilirseniz riskleri de azaltabilirsiniz. Bizi hastalıklara karşı koruyan ve vücudumuzda mikroplara savaşan bağışıklık sistemimizdir. Bağışıklık sisteminizi ne kadar kuvvetlendirirseniz riskinizi de azaltırsınız.

Tüp Bebek

Yardımla üreme teknikleri tedavilerinde başvurulan en klasik yöntemlerden birisidir. In Vitro Fertilizasyon (IVF) yani cam içinde veya tüp içinde döllenme diye tercüme edilebilir. Dünyada ilk kez 1978 yılında İngiltere-Cambridge'de uygulanmış ve sonucunda sağlıklı bir bebek dünyaya gelmiştir.

Gebelik

Gebelik fizyolojik bir olaydır, ancak gebeliğe planlı ve bilinçli bir şekilde hazırlanmak, hem anne adayı hem de bebeği için sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek öncelikli hedef olmalıdır. Gelişmiş toplumlarda anne adayları gebeliği planlamaya başladıkları andan itibaren bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından danışmanlık almaktadırlar.

İLETİŞİM

Adres Bilgileri : Perpa Ticaret Mrk. B Blok Kat:18 No: 5490 Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0(212) 220 0000 0(212) 220 0000
Email : bilgi@samitektepe.com