Arama Motorlarına Kayıt

Tüm arama motorları Google, Bing, Yahoo, Yandex gibi interneti otomatik olarak tarayamazlar. Çünkü altyapıları, teknolojileri ve donanımları bunu yapabilecek nitelikte yapılandırılmamıştır. Bu sebeple bu arama motorlarına sadece manuel olarak yapılacak kayıt işlemleri kabul edilmektedir.

Bu arama motorlarına web sitenizin kaydedilmesinin faydası nedir?

Arama motorlarına kaydınızın uygun bir şekilde yapılması neticesinde listelenebilirsiniz. Her sitenin kendince belirlemiş olduğu bir takım kriterler vardır. Bu kriterlere uygun olmayan siteler zaten site sahibi tarafından onaylanmazlar ve listelenmezler. Bu sitelerde listelenmek her şeyden önce görünebilir olmanız açısından faydalıdır. Onun dışında arama motorlarından link almak sizin backlink kalitenizi artıracaktır. Tabii ki her siteden alınan link olumlu etkiler yapmaz. Bazı web sitelerinden, ki bunlar daha ilk bakışta kendini belli eden warez, yasal olmayan, kalitesiz web siteleridir, link almak fayda değil zarar da getirebilir. Burada SEO uzmanı sizin için bu tehlikeyi zaten tecrübesi ile bertaraf etmektedir.

Arama motorlarına kayıt hizmetimizde web sitenizi kaliteli arama motorlarına manuel olarak kaydediyoruz. Kayıt işlemlerini yaparken işinizi en iyi anlatan anahtar kelimelerden birkaç tanesi tespit edilmektedir. Ayrıca firmanızı tanıtan hakkımızda yazısı da kayıt işlemi sırasında kullanılmaktadır. Bunların dışında iletişim bilgileriniz de alınarak işinize en uygun olan kategori seçimi ile birlikte siteniz kaydedilmektedir. Arama motorlarına kayıt işlemi manuel olarak yapıldığından oldukça zahmetli ve sıkıcı bir iştir. Çünkü bilgilerinizi tek tek gerekli kutucuklara girmek oldukça ciddi zaman almaktadır.

Arama motoru kayıt işlemlerinin de belirli bir düzende olması önemlidir. Çünkü aşırı yüklenme yapıldığı vakit bu Google'ı kızdırabilir ve web sitenizin cezalandırılmasına sebep olabilir. Özellikle çok yeni domainlerde risk daha fazladır. Eski tarihli registerlı web sitelerinde ise durum az da olsa daha esnektir. Bu ceza kimi zaman Sandbox denilen ve 6. sayfa cezası olarak da bilinen çok can sıkıcı bir durumla sonuçlanabilir. Bu gibi durumlara mahal vermemek için SEO uzmanlarımız arama motorlarına kayıt işlemlerinizi itina ile yapmaktadırlar. Aynı zamanda arama motorlarına yapılan çok düzensiz kayıtlarda işin faydasını azaltır, verimini düşürür. Demek istediğimiz arama motorlarına her hafta abartmadan yapılan kayıtlar faydalıdır ama 1 hafta kayıt yapıp sonra 1 ay hiçbir şey yapmamak buradan alacağımız verimin düşmesine sebep olur. Unutulmamalıdır ki Google her ne kadar zeki bir yazılım olsa da sonuç olarak bir makinedir. Makinelerin varoluş amaçları zaten düzendir. Yani her makine hizmet ettiği sektöre, yaptığı işe göre belli bir sistematikle hareket eder. Örneğin bir otomobil fabrikasında üretim bandındaki aynı model her aracın işlem sırası ve zamanı eşittir. Bir otomobil 1 dakika da diğeri ise 2 dakika da aynı işlemlerden geçmezler.

Web sitenizi başarıya ulaştıracak bu harmoniyi yakalamak ancak uzman bir SEO ekibi ile çalışarak mümkün olabilir. Bunu kendi başınıza yakalamanız mümkün değildir. Çünkü sizin işiniz SEO yapmak değil kendi işinizi yönetmektir. Böyle bir planlama yapmak ve bu işe düzenli bir şekilde zaman ayırmak için işinizin SEO olması gerekir.

Arama Motorlarına Kayıt Tarifemiz

- 50 adet firma rehberine ekleme 30 TL
- 100 adet firma rehberine ekleme 60 TL
- 200 adet firma rehberine ekleme 120 TL
- 300 adet firma rehberine ekleme 180 TL
- 400 adet firma rehberine ekleme 240 TL
- 500 adet firma rehberine ekleme 300 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir.

Ödeme seçenekleri; havale, eft, Paypal. Ödemeler iş başlangıcında alınmaktadır.

Bize ulaşmak için;

Email: info@simetriks.com, gokhan@simetriks.com

Tel: 0212 220 60 85

Gsm: 0555 599 87 14