AYLIK SEO HİZMETİ NEDİR?

Aylık SEO

Aylık seo hizmeti, adından da anlaşılacağı gibi aylık çalışma periyotlarını içeren profesyonel seo paketlerimizden bir tanesidir. Daha başarılı neticeler elde etmek için hizmetimizi her ay düzenli olarak alabilirsiniz. Bunu yaparak düzenli SEO hizmeti almış olursunuz. Böylece web sitenizin sürekli bir şekilde geliştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu da arama motoru sonuçlarında (SERP - Search Engine Results Pages) daha hızlı ve emin adımlarla yükselmenizi sağlayacaktır.

İçindekiler:

1) Aylık SEO Paketinin Faydaları Nelerdir?

2) Aylık SEO Çalışmaları Neden Gereklidir?

3) Hedefe Ulaştıktan Sonra da mı Bu Çalışmaları Devam Ettirmeliyim?

4) Ne Kadar Sürede Google 1. Sayfaya Gelirim?

5) Aylık SEO Çalışmalarında Neler Yapıyorsunuz?

5.1. Site İçi SEO (On Page SEO) Nedir? Nasıl Yapılır?

5.2. Site Dışı SEO (Off-Page SEO) Nedir? Nasıl Yapılır?

6) Aylık SEO Fiyatlarınız Ne Kadar?

Aylık SEO Paketinin Faydaları Nelerdir?

Aylık SEO paketi ile elde edeceğiniz en önemli fayda düzenli hizmet alacak olmanızdır. "Bu neden önemlidir?" diye sorulabilir. Düzenli SEO hizmeti alan web siteleri rakip sitelere kıyasla Google'da üst sıralara çıkma yarışında her zaman birkaç adım daha önde olurlar. Bunun sebebi ise Google Arama Motoru'nun kullanıcılarına her zaman en güncel ve en kaliteli bilgileri sunma ilkesinden ileri gelmektedir. Yani düzenli bir şekilde SEO hizmeti alarak kendisini sürekli geliştiren, yenileyen bir web sitesi ilgili arama sonuçlarında Google tarafından her zaman kullanıcılarına öncelikli olarak önerilmektedir.

Aylık SEO Çalışmaları Neden Gereklidir?

İlk ortaya çıkış tarihi olan 1998 yılından günümüze Google sürekli olarak yeni algoritmalar ile kendisini geliştirmekte ve güncellemektedir. Google'ın arama motoru teknolojisine getirdiği her yenilik yakından takip edilmelidir. Bu teknolojiye en iyi ayak uydurabilen web siteleri sıralamalarda üst sıralarda yer alabilir. Bu sebeple de aylık SEO çalışmalarının aksatılmadan düzenli olarak yapılması önemlidir. Düzenli olarak yapılan SEO çalışmaları sayesinde Google yakından takip edilebilir. Böylece web siteniz rakiplerinden hızla pozitif ayrışır ve ön plana çıkar. Bu başarılı süreç ile birlikte de web siteniz ilk sayfaya giden basamakları sağlam bir şekilde çıkmaya başlar.

Hedefe Ulaştıktan Sonra da mı Bu Çalışmaları Devam Ettirmeliyim?

Şüphesiz ki bu sorunun cevabı kesinlike evet! Çünkü, bir web sitesinin en kırılgan olduğu dönem Google 1. sayfada çıktığı an itibariyle başlamış demektir. Bu durum size garip gelebilir. Fakat gelmemeli. Çünkü, web siteniz Google'da ilk sayfada çıkmışsa bu Google'ın artık web sitenizi daha sıkı denetleyeceği anlamına gelir. İlk sayfayı hak etmeye devam edecek misiniz? Yoksa nasılsa ilk sayfadayım diyerek rehavete kapılıp web sitenizi kendi haline mi bırakacaksınız? İşte Google 1. sayfaya çıktığınız andan itibaren buna bakar. Çünkü geride sizin yerinizi almayı bekleyen onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce web sitesi vardır. İlk sayfaya gelebilmek için harıl harıl çalışıyor olacaklardır. İşte tam da bu sebeple başarılı bir SEO ile Google ilk sayfada çıkan web sitenizde mutlaka aylık SEO çalışmalarına aksatmadan devam etmelisiniz.

Ne Kadar Sürede Google 1. Sayfaya Gelirim?

Bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Yapılan profesyonel seo işlemlerinin etkilerini gösterme süreleri siteden siteye, çalışılan kelimelerin zorluk derecesine ve daha onlarca farklı kritere göre değişir. SEO çalışmalarının her web sitesinde aynı etkiyi aynı sürede vermesi gibi standart bir durum yoktur. Bu süre kimi zaman 1 ayken kimi zaman da birkaç ayı bulabilmektedir. Ortalama 2-3 ay içinde çalışmaların olumlu etkileri net bir şekilde görülmektedir. Burada önemli olan husus SEO çalışmalarında sürekliliktir. Sektördeki tecrübemizle 18 yılı geride bıraktık. SEO konusunda en eski ve en tecrübeli sayılı firmalardan biriyiz. SEO (Search Engine Optimization) çalışmalarımızda sayısız projeyi başarıya ulaştırdık.

Aylık SEO Çalışmalarında Neler Yapıyorsunuz?

Yaptığımız çalışmalar ana hatlarıyla Site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu konu önemli olduğu için daha derinlemesine giriş yapalım.

1) Site İçi SEO (On Page SEO) Nedir? Nasıl Yapılır?

Site içi SEO, web sitesi içerisinde yapılan çalışmalar bütünüdür. On page SEO çalışmaları bağlamında bir web sitesinin Google'da yükselebilmesi için her detay dikkatle ele alınmalıdır.

Site içi SEO, bir web sitesinin Google ilk sayfada çıkması için yapılacak site dışı SEO çalışmalarını da doğrudan etkileyeceğinden ötürü çok önemlidir. Sağlam bir temele inşa edilen SEO mutlaka başarıya ulaşacaktır. Başarının anahtarı istikrarlı ve düzenli çalışmalardır.

Site İçi SEO'da Dikkat Edilmesi Gerekenler;

+ Web sitesinin kodlaması düzgün yapılmış mı?

Hatalı veya gereksiz kodların kullanımı web siteniz için olumsuz bir durumdur. Hatalı kodlama ile sayfada oluşacak deformasyonlar, hem görüntü kirliliğine sebep olacaktır hem de sayfanın işlevselliğini bozacaktır. Düzgün çalışmayan bir web sitesi Google SEO bakımından eksi puan demektir. Gereksiz kodların kullanı mı ise sayfanızın yükünü anlamsız bir şekilde artıracaktır. Bu da site hızında yavaşlamalara sebep olacaktır.

+ Site yeterince hızlı açılıyor mu?

"Site hızı neden önemlidir?" diye soranlar olabilir. "Sitem biraz yavaş açılsa ne olur? Hemen açılsa ne olur?" diye düşünmeyin. Google Arama Motoru sizin tahmin ettiğinizden çok daha detaycıdır. Bir sitenin gereğinden fazla yavaş açılması o sitenin Google botları tarafından daha verimsiz bir şekilde taranmasına sebep olabilir. Yani siteniz veya ziyaret edilen herhangi bir alt sayfanız  baştan sona Google botu/botları tarafından taranmadan terk edilebilir. Eksik taranan bir web sitesi zamanla sanki hiç yokmuş gibi Google botları tarafından görmezden gelinebilir. Bu ne anlama mı geliyor? Konuyu biraz daha açalım. Google'ın interneti anlık olarak taramak maksadıyla kullandığı yapay zeka yazılımları vardır. Bunlara kısaca Google botları denmektedir. Bu botların sayısı kesin olarak bilinmese de oldukça fazladır. Google Arama Motoru üzerinde her gün yapılan yüz milyonlarca arama neticesinde bu botlar sürekli olarak tetiklenirler. Sayısız aramaya cevap vermeye çalışan bu botlar işlem yüklerini hafifletmek için elbetteki her sitede sonsuza kadar kalmazlar. Sitenin açılış hızından tutun da daha onlarca farklı detaya bağlı olarak bir web sitesinde ne kadar süre geçireceklerine kendileri karar verirler. Google botları, hatalı kodlanmış, çok yüksek dosya boyutlarına sahip görseller içeren vb. sebeplerle yavaş açılan web sitelerinde çok daha az vakit geçirirler. Tüm bu nedenlerden dolayı sayfanızın açılış hızı da SEO başarısını etkileyen çok önemli bir etmendir. Endişe etmenize gerek yok. Web sitenizin açılış hızını artırmak için çok sayıda Google optimizasyon iyileştirmeleri çalışmaları uygulayabiliriz.

+ Çalışmayan (Kırık) linkler var mı?

Web sitenizde işlevsiz linklerin bulunması SEO'nuzu olumsuz etkiler. Yapılması gereken kırık (çalışmayan) linklerin tespit edilerek bunların aktif hale getirilmesidir. Diğer bir seçenek de çalışmayan linki tamamen kaldırmaktır. Kırık link farklı sebeplerle ortaya çıkabilir. Bunlardan ilk akla gelenler; mevcut içeriğe ait dosyanın sunucudan silinmiş olmasına rağmen linkinin site üzerinden kaldırılmamış olmasıdır. Diğer bir seçenek ise link adres yolunun yanlış verilmesi kaynaklıdır. Her iki durumda da mevcut hata sebebiyle link işlevselliğini kaybetmiş ve kırık link haline gelmiştir. Acil olarak düzeltilmesi gereken önemli bir sorundur.

+ İçerikler özgün mü ve yeterli seviyede mi?

Google'ın tahammül edemeyeceği bir şey varsa o da emek hırsızlarıdır! Başkalarının zaman ayırıp emek vererek hazırladıkları içerikleri hiç yüzleri kızarmadan alıp direkt kendi sitelerine kopyala yapıştır ile ekleyen web site sahipleri aslında kendilerine kötülük yapıyorlar. Google SEO konusunda spam sitelerin hiçbir zaman gözlerinin yaşına bakmaz. Bu tarz siteleri arama sonuçlarında en gerilerde gösterir. Hatta çoğu zaman hiç göstermez. Ondan dolayı bir web sitesinde olmazsa olmaz içeriklerin tamamen özgün olması gerekliliğidir. Sonraki aşamada içerik kalitesi ve Google standartlarına uyum gelmektedir.

+ Web sitesi kullanıcı dostu mu?

Ziyaretçiler aradıkları doğru ve doyurucu bilgilere ulaşabilmelidir. Sırf ziyaretçi çekebilmek için yanıltıcı etiketler, anahtar kelimeler veya başlıklar kullanarak Google'ı aldatamazsınız. Bu sitenize yarar sağlamayacağı gibi kesinlikle zarar verecektir. Google, kullanıcılarına en kaliteli içerikleri sunabilmek için her zaman üst sıralarda içerik bakımından doğru ve değerli bilgileri, yerinde ve zamanında sunan siteleri gösterir. Bir web sitesi sırf daha fazla tıklama alabilmek için kullanıcıları yanıltacak eylemlere yönelmemelidir. Bu davranışların sonu Google tarafından cezalandırılmak (Google Penalty) ile sonuçlanacaktır. Google tarafından cezalandırılan bir web sitesinin yeniden bu arama motorunun güvenini kazanması oldukça güçtür.

Kullanıcı dostu bir web sitesi olabilmek için içerik kalitesinin ve SEO meta alanlarının doğru kullanılmasının önemimden bahsettik. Diğer önemli bir husus da web sitesinin tasarım açısından doğru dizany edilmiş olmasıdır. Site içerisindeki yönlendirme butonlarının doğru konumlandırılması önemlidir. Site içi navigasyon diyebileceğimiz, sitenin rahatça gezilebilmesi sağlayan, bir nevi link haritası doğru düzgün hazırlanmalıdır. SEO uyumlu ve kullanıcı dostu bir web sitesi olabilmek için bu gereklidir.

+ Hemen çıkma oranı (Bounce rate) ne durumda?

Bounce rate, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizde ne kadar süre kaldıklarının ölçülmesi ile ortaya çıkan istatiksel bir değerdir. Eğer ziyaretçiler sitenizde kısa süreler kalarak hemen çıkıyorlarsa Bounce rate rakamları yüksek olacaktır. Bu siteniz açısından iyi bir durum değildir. Bu durumu siteniz lehine çevirebilecek çözüm yolları vardır.

+ Domain geçmişi ve yaşı

Alan adınızın geçmişi çok önemlidir. Eğer sizden önce o alan adının bir sahibi vardıysa ve o kişi domaini yanlış kullandıysa bu Google ile çözmeniz gereken önemli bir sorununuz var demektir. Kirli bir geçmişe sahip domain SEO bakımından büyük bir sorundur. Alan adının yaşı da önemlidir. Uzun yıllardır aktif olan bir web sitesi maraton koşucusudur. Google kısa mesafe koşucuları olan sprinter koşucuları değil, uzun mesafe koşucuları olan maraton koşucularını sever.

+ SEO dilbilgisi (Yazım kuralları)

Arama motoru optimizasyonunda özgün ve kaliteli içeriklerin oluşturulması kadar bu içeriklerin dil bilgisi kurallarına uygun olarak hazırlanması da önemlidir. Yazım ve imla hatalarıyla dolu bir içerik SEO açısından özü itibariyle sorunludur. İçeriklerimizi hazırlarken onların özgün olmasına dikkat ettiğimiz kadar, dil bilgisi kurallarına da azami derecede uygun olmalarını gözetmeliyiz. Google sıralamalarında yükselmek için SEO dilbilgisi kurallarının doğru kullanılması gereklidir. Noktalama işaretlerinin doğru kullanımı yazılarımızdaki anlam bütünlüğünün korunması açısından önemlidir. Ayrıca içeriklerin akıcı olması, ziyaretçileri sıkmayacak kadar detaya yer vermesi doğru olandır. Cümleler doğru bir şekilde kurgulanmalı ve cümle düşüklüğüne mahal verilmemelidir. Anlatım bozukluğu kaliteli bir SEO içeriğinde ciddi bir sorundur. Tüm bu bilgiler ışığında özetle sitelerimiz için hazırlayacağımız yazıların düzgün bir Türkçe ile oluşturulabilmesi için öncelikle daha çok okumalıyız.

+ Görsellerin optimize edilmesi

İçeriklerin optimize edilmesi kadar görsellerin de optimizasyonu ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Eğer ki sitemiz görsel optimizasyonunda yetersiz kalırsa tam anlamıyla iyi bir SEO deneyimi yaşadığımız söylenemez. Bu eksiklik giderilmezse Google görsel aramalarda çıkma ihtimalimiz oldukça düşer. İçeriklerimizi zenginleştirmek için kullandığımız tüm görsellerin aynı zamanda web sitemize bir trafik yükü vardır. Göze hoş gelse de çok büyük boyutlardaki bir görsel sayfamızın geç açılmasına sebep olur. Özellikle de PNG gibi görsel formatları dosya boyutu açısından büyüktürler. Genellikle web site adminleri JPG, GIF formalatlarını tercih etseler de Kötü bir kullanıcı deyneyimi anlamına gelen bu problem Google Core Web Vitals (Google Temel Web Verileri) kriterleri açısından hanemize eksi puan yazacaktır.

Görsel optimizasyonu için yapabileceklerimizi kısaca özetlemek gerekirse:

* Görsel boyutlarının düzenlenmesi.

* Görsel SEO etiketlerinin ayarlanması.

* Görsellerin mobil (responsive) uyumlu hale getirilmeleri.

Aylık SEO Fiyatlarınız Ne Kadar?

Ücretlendirmeyi 3 ana başlık altında topladık. Aşağıda detayları görebilirsiniz.

1) Standart Rekabet Seviyesi SEO Paketi

2) Orta Seviye Rekabet Seviyesi SEO Paketi

3) Yüksek Seviye Rekabet Seviyesi SEO Paketi

Bunların ne anlama geldiğine kısaca değinelim.

1) Orta Rekabet Seviyesi SEO Paketi

Arama motoru sonuçlarında 500.000 adede kadar olan sonuçları kapsayan anahtar kelimeler bu paket kapsamına girer. Aylık 2.000 TL + KDV

2) Yüksek Rekabet Seviyesi SEO Paketi

Arama motoru sonuçlarında 500.000 ile 1.000.000 adet arasındaki sonuçları kapsayan anahtar kelimeler bu paket kapsamına girer. Aylık 3.000 TL + KDV

3) Maksimum Rekabet Seviyesi SEO Paketi

Arama motoru sonuçlarında 1.000.000 adet ve üzerindeki sonuçları kapsayan anahtar kelimeler bu paket kapsamına girer. Aylık 4.500 TL + KDV

Yıllık peşin ödemelerde paketlerde %10 indirim yapılmaktadır.

Not: Eğer SEO yapılmasını istediğiniz web siteniz bir e-ticaret sitesiyse ayrıca aşağıdaki iletişim formundan bilgi alınız.

ORTA REKABET SEO


2.000 TL + KDV / Aylık

 • 5 anahtar kelime
 • Site içi ve site dışı SEO çalışmaları
 • 50 firma rehberine kayıt başvurusu
 • Dünyaca ünlü 20 siteden link
 • 10 ziyaretçi defteri link
 • Yazım hatalarının kontrolü ve düzeltilmesi
 • Meta ayarlarının yapılması
 • Çalışmayan, kırık link kontrolü
 • Robots.txt Ayarlanması
 • Pingleme servisi
 • Site içi link düzenlenmesi
 • Önemli anahtar kelimelerin vurgulanması
 • SEO etiketlerinin kullanımı (H1, H2 vb)
 • Site haritası
 • Tekrar eden içerik analizi
 • SEO analizi
 • Site analizi
 • Anahtar kelime yoğunluğu analizi

YÜKSEK REKABET SEO


3.000 TL + KDV / Aylık

 • 10 anahtar kelime
 • Site içi ve site dışı SEO çalışmaları
 • 100 firma rehberine kayıt başvurusu
 • Dünyaca ünlü 35 siteden link
 • 15 ziyaretçi defteri link
 • Yazım hatalarının kontrolü ve düzeltilmesi
 • Meta ayarlarının yapılması
 • Çalışmayan, kırık link kontrolü
 • Robots.txt Ayarlanması
 • 7 adet sözlükten link
 • Site içi link düzenlenmesi
 • Önemli anahtar kelimelerin vurgulanması
 • SEO etiketlerinin kullanımı (H1, H2 vb)
 • Site haritası
 • Tekrar eden içerik analizi
 • SEO analizi
 • Site analizi
 • Anahtar kelime yoğunluğu analizi
 • Pingleme servisi

MAKSİMUM REKABET SEO


4.500 TL + KDV / Aylık

 • 20 anahtar kelime
 • Site içi ve site dışı SEO çalışmaları
 • Google News kayıtlı haber sitesinden link
 • 250 firma rehberine kayıt başvurusu
 • Dünyaca ünlü 50 siteden link
 • 25 ziyaretçi defteri link
 • İçerik düzenlemesi (0-20 adet 300'er kelimelik)
 • Yazım hatalarının kontrolü ve düzeltilmesi
 • Ekşi Sözlük'ten link
 • Çalışmayan, kırık link kontrolü
 • Robots.txt ayarlanması
 • Meta ayarlarının yapılması
 • Site içi link düzenlenmesi
 • Önemli anahtar kelimelerin vurgulanması
 • SEO etiketlerinin kullanımı (H1, H2 vb)
 • Site haritası
 • Tekrar eden içerik analizi
 • SEO analizi
 • Site analizi
 • Anahtar kelime yoğunluğu analizi
 • 7 adet sözlükten link
 • Pingleme servisi

BİLGİ ALIN

Formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.