Dmoz Başvurusu

Dmoz dünyanın en büyük dizin sitesidir. Özellikle Google için Dmoz dizininde yer almak oldukça önemlidir. Google bu dizini ve kalitesini oldukça ciddiye almaktadır. Dmoz içerisinde yer almak bir nevi siteler için prestij kaynağıdır. Dmoz dizini PageRank değeri oldukça yüksek olan bir sitedir. Hatta alt sayfalarının PageRank değerleri de yüksektir. Bu sebeple bu dizinle listelenmek, linkinizin yer almasını sağlamak, size SEO açısından ciddi bir avantaj sağlayacaktır.

Dmozda indekslenmeniz demek diğer birçok dizin sitesinde de otomatik olarak indekslenmeniz anlamına gelmektedir. Çünkü dizinlerin birçoğu Google'ın gözünde daha önemli bir yere gelmek için dmoz üzerinden kayıtlarını çekerek yayına başlamaktadırlar.

Dmoz.org her başvuru yapan siteyi indexlemez. Web sitenizin burada yayınlanmasını sağlamak için Dmoz'un belirlemiş olduğu kalite yöndergelerine uygun olmanız gerekmektedir. Dmoz'da indekslenmek oldukça zordur. Dmoz içerisinde yer alan tüm web siteleri çok sıkı bir denetlemenin ardından listeye eklenen sitelerdir. Dmoz'da ekleme işlemleri manuel olarak Dmoz moderatörleri tarafından yapılmaktadır.

Web sitenizin Dmoz.org'da yayınlanmasını sağlamak için web sitenizi sıkı bir incelemeden geçiriyoruz. Daha sonra eksik yönleri nedir bunları belirleyerek web sitenizi kayıt öncesinde hazır hale getiriyoruz. Yaptığımız düzenlemeler sonrasında Dmoz başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. Dmoz.org'a sitenizin eklenmesi %100 değildir. Fakat yaptığımız çalışmalar neticesinde bu kaliteli sitede indexlenme şansınızı 4-5 kat artırmış oluyoruz.

Dmoz başvurusu işlemleri

- Sitenizin incelenerek Dmoz'a uyumlu hale getirilmesi.
- Uygun kategorinin titizlikle belirlenmesi çalışmaları.
- Onay şansınızı artırmak için uygun başlık ve kaliteli bir açıklama yazısının hazırlanması.
- Yüksek onaylanma başarısı.
- Onay takip ve bilgilendirme.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

dmoz.org web sitesi hizmetlerine son vererek sitelerini kapattıklarından dolayı bu hizmet devre dışı kalmıştır.

Bize ulaşmak için;
Email: info@simetriks.com, gokhan@simetriks.com

Tel: 0212 220 60 85

Gsm: 0555 599 87 14