Kurumsal Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

İnternet ortamında firmaların, derneklerin, devlet kurumlarının, çeşitli toplulukların, kişilerin, meslek gruplarının, hobi gruplarının yer aldığı ve tüm bunlar hakkında resimlerin, tanıtıcı bilgilerin olduğu dijital albümlerdir.

İnternetin yaşantımızda kapladığı yerin ve zamanın giderek artmasıyla birlikte beklentilerin, eğilimlerin, sosyalleşmenin ve ekonominin de bu alana yönelmesi kaçınılmaz bir gerçeklik haline bürünmüştür. Bir şey satmak isteyen, sesini ve görüşlerini geniş kitlelere ulaştırmak isteyen, siyasi propaganda amaçlı (Siyasi Partiler), dernek tanıtımı amaçlı, arkadaşlık ve sosyal paylaşım amaçlı, spor kulüpleri, hobi amaçlı kulüpler, haber portalları vs. gibi binlerce farklı amaç taşıyan ve bu amaçlarını en iyi tanıtabilecekleri, en geniş kitlelere, en hızlı ve en ekonomik şekilde ulaşabilecekleri mecra olarak gördükleri interneti kullanma isteği ve bilinci insanlarda gün geçtikçe artmaktadır.

İşte tam da bu noktada siz de kendi amacınıza yönelik olarak sizi en iyi şekilde anlatacak kurumsal bir web sitesine sahip olmalısınız. Web sayfanız sizin internetteki dükkanınızdır, ofisinizdir, vitrininizdir, kurumsal kimliğinizdir, duruşunuzdur, müşterilerinizin gözündeki imajınızdır. Her şeyden de önemlisi rakiplerinizden sizi ayıran, sizi farklı ve özel kılan marka değerinizdir. İnsanlar artık bir şeye ulaşmak istediklerinde interneti kullanıyorlar. İnternet ortamında bulunmamak, bir web sitesine sahip olmamak firmanız adına büyük ekonomik kayıp demektir. Üstelik bir web sitesine sahip olmak da yetmiyor! Sahip olduğunuz web siteniz insanların gözüne, beğenisine hitap etmeli. Neden mi? Çünkü, web siteniz tüketicilerin sizinle ilgili ilk gördükleri şeydir. İlk karşılaşmada olumsuz bir izlenim alırlarsa onları müşteriye çevirme noktasında ciddi bir kayıp yaşarsınız. Örnek vermek gerekirse, bir iş başvurusuna giden bir kişi ilk olarak kıyafetleri, görüntüsü ve duruşu ile değerlendirilir. Daha sonradan yetenekleri, bilgisi ve tecrübesine bakılır. Sahip olduğunuz web sitesi de insanların gözünde aynı şekildedir. Yani siz daha ilk izlenim olarak potansiyel müşterilerinizin gözünden düşerseniz onlara işinizi ne kadar iyi yaptığınızı, dürüst ve güvenilir olduğunuzu, müşteri memnuniyetine önem verdiğinizi, ürün ve hizmet kalitenizi anlatmaya fırsat bulamazsınız.

İnsanlar kaliteli olana eskisine nazaran çok daha rahat ulaşabildiklerinden günümüzde çok fazla seçicidirler. Ulusal ve uluslararası araştırma şirketlerinin tüketiciler ile yaptıkları çeşitli anketler neticesinde artan bir şekilde tüketicilerin büyük bir kısmı sıradan, karmakarışık, güven vermeyen web sitelerinden alışveriş yapmak veya hizmet almak istemediklerini belirttiler. Ankete katılanların çok büyük bir kısmı bunun sebebi olarak da güven uyandırmadıklarını gerekçe gösterdiler. Nasıl ki kimse vitrinleri toz içerisinde olan bir yerden alışveriş yapmak istemiyorsa amatörce hazırlanmış, karmakarışık, güven vermeyen bir web sitesinden de alışveriş yapmak istemez.

Firmamızın profesyonel web tasarım ekibi yapacağı kurumsal web sitesi ile sizi internet ortamında da tüketicinin gözünde güvenilir ve kaliteli bir marka olarak yansıtacaktır. Çok çeşitli web tasarım hizmetlerimiz ile sizlere değişik alternatifler sunmaktayız.

Google, mobil uyumlu, tablet, cep telefonu uyumlu hazır web tasarım paketlerimizi görmek için https://www.simetriks.com/hazir.web.siteleri.asp adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim;

Email: simetriks.tasarim@gmail.com, info@simetriks.com, gokhan@simetriks.com

Tel: 0555 599 87 14