PROJE AÇIKLAMASI

Kategori: Hastane

Konum: Omdurman- Hartum, Sudan

Proje Kapsamı: Tasarım ve İnşaat

İşveren: Sudan Savunma Bakanlığı

Yapı Metrekaresi: 157.900 m²

Yatak Sayısı: 1200

Proje Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 2017-2021

Proje Süresi: 4 yıl

Kısa Açıklama:

  • Farklı tıp disiplinlerini kapsayan tam teşekküllü  “Hartum Merkez Hastanesi”nin tasarım sürecinde birinci ve en önemli kriter, hastalar, aileler ve personel için nitelikli mekanlar yaratmak; fonksiyonel, güvenli,  bir ortam oluşturmak oldu. Aynı zamanda, hastane, uygun bir mekân duygusu oluşturması, şehir ile bütünleşmesi, ulusal statüsünü simgesi olarak şehre güçlü bir katkı sağlaması amaçlandı. Bu amaçlar doğrultusunda, “Hartum Merkez Hastanesi”, Sudan'ın her yerinden, ciddi hastalıkları olan ve bakıma ihtiyacı olan insanlar için dünya standartlarında bir tesis olarak tasarlandı.
  • 1200 yataklı hastane, Ana Hastane Bloğu, Kule-1, Kule-2, ve Radyasyon Onkolojisi Binası olarak dört kütleden oluşur. 120 poliklinik, 21 ameliyathane ve 16 farklı medikal bölüm da hastane metrekaresi olan 157.900m² nin içinde yer alır.
  • Yapısal tasarım, Yerel Düzenlemeler, NFPA, ve diğer yasal düzenlemeler ile uyumludur. Bu standartlar ve her türlü Uluslararası Sağlık Standartları ile eşleşecek şekilde binaya uyarlanmıştır.